Aktuality od CABRHA diamonds - žijeme pro Vás, žijeme aktuálně

Podtrhněte svou krásu barvou

02.03.2015
Orient eye

Každá žena ví, jaká barva jí sluší, ve které se cítí dobře, která ji prostě vystihuje...

Každá žena ví, jaká barva jí sluší, ve které se cítí dobře, která ji prostě vystihuje. Většinou se soustředíme na oblečení a make-up, nicméně barvy šperků můžou kráse prospět stejně jako dobře zvolená rtěnka. Žena, která chce, aby dojem, který budí, byl jednoduše dokonalý, by měla se svým barevným typem sladit šperky, především náhrdelníky, přívěsky, prsteny a drahé kameny v nich.

Teorie barevných typů podle ročních období, kterou zde uvádíme, je praktické shrnutí všech našich doporučení, která vám pomohou vybírat správné barvy přesně pro vás. Barevné typy určujeme podle barvy pleti. V zásadě rozlišujeme typy dva, které se dále dělí. Pleť může mít teplý odstín – žlutočervený, nebo chladný, dorůžova. Takže například růžová barva rozjasní „studené typy“ (zimní a letní), dodá jim svěžest, ale „teplému typu“ (jarní a podzimní) dodá maximálně bledost a nezdravý dojem. Víte, jaký jste typ a co se pro vás hodí?

Jarní typ:

Pleť má průsvitnou, spíše bledou, s broskvovým nádechem a zlatavým podtónem, pokud má pihy, tak vždy zlatohnědé, nikdy došeda, rty jemně teplého odstínu červené, opaluje se výrazně dohněda ale s červeným podtónem, oči bývají blankytně modré, tyrkysové, zelené (světle zelené, žlutozelené, šedozelené), oříškové.

Jarnímu typu nesluší černá barva kolem obličeje, proto černá není vhodná pro kameny náušnic. Naopak jarnímu typu krásně prospívá světle fialová barva.

Náš tip: Žluté i bílé zlato, ametyst.

Letní typ:

Letní typ má pleť porcelánovou nebo s růžovým nádechem, pihy jsou šedohnědé až popelavé barvy, rty spíše růžové, skvěle se opaluje, vždy dohněda bez červeného nádechu, oči bývají černohnědé, šedé, tmavě modré (šedomodré, fialově modré), šedofialové.

Letní typ se nesnáší moc dobře se sytě červenou, vždy je lepší volit odstíny spíš dorůžova, černá zase hodně zvýrazní kruhy pod očima. Ideální barva pro letní typ je světle žlutá a světlounce modrá.

Náš tip: Bílé zlato, platina, stříbro, citrín, žlutý diamant, perly.

Podzimní typ:

Pleť je u tohoto typu slonovinová, broskvová a někdy až sytě zlatobéžová. Pihy mají žluto až červenohnědé a také sklon k mateřským znaménkům. Rty mají sytě červený odstín, opaluje se hůře, dohněda málokdy. Oči, stejně jako u jarního typu, bývají blankytně modré, tyrkysové, zelené (světle zelené, žlutozelené, šedozelené), oříškové.

kolekce Orient

Pro podzimní typ je vhodné vybírat zemité odstíny, rezavou, hnědou, zelenou s nádechem dožluta jako spadané listí. Černá by se měla kombinovat s jinými barvami, samotná pro podzimní typ moc vhodná není.

Náš tip: Žluté zlato, granáty, achát, jantar.

Zimní typ:

Pleť má vždy rovnoměrnou barvu buď bílou, nebo olivovou (jižanské typy), pihy tmavší, šedohnědé, nikdy ne čistě hnědé, rty červené, ale s modrým podtónem, opaluje se rychle do olivově hnědé barvy, stejně jako u letních typů bývají oči černohnědé, šedé, tmavě modré (šedomodré, fialově modré), šedofialové.

kolekce Her Majesty

Pro zimní typy jsou vhodné ledové odstíny modré barvy od světlounké až po téměř černou. Černá je pro zimní typ také velice slušivá barva.

Náš tip: Bílé zlato, platina, stříbro, safíry, diamanty.