Aktuality od CABRHA diamonds - žijeme pro Vás, žijeme aktuálně

Váš šperk, Vaše pýcha

12.05.2015

Šperky jsou odjakživa určeny k tomu, aby svého majitele zdobily, podtrhovaly krásu, dávaly na odiv vkus a třeba i bohatství. Existují ale také příležitosti, kdy šperk vyjadřuje památku, hrdost nad úspěchem a příslušnost k exkluzivní skupině. Jaké šperky to jsou?

Váš šperk, Vaše pýcha

Šperky jsou odjakživa určeny k tomu, aby svého majitele zdobily, podtrhovaly krásu, dávaly na odiv vkus a třeba i bohatství. Existují ale také příležitosti, kdy šperk vyjadřuje památku, hrdost nad úspěchem a příslušnost k exkluzivní skupině. Jaké šperky to jsou?

Je spousta kultur a národností, které nošením šperku vyjadřují svou příslušnost k určité skupině lidí. A tím zdaleka nemyslíme tajná bratrstva nebo gangy. Například v Americe je dobrou tradicí, že většina škol, a to od středních po univerzity, dává svým absolventům na památku prsteny. Známé školy pak dodržují tradiční design těchto prstenů a jejich hrdým nošením nejen ukážete, že jste jejich absolventy, ale také se s ostatními navzájem hned poznáte.

Tradice byla zahájena už v roce 1835 vojenskou akademií ve West Pointu a od té doby se rozšířila do celého světa. Své prsteny cti dostávají policisté, hasiči i záchranáři po absolvování na akademiích, lékaři i vojáci, a všechny tyto šperky dávají na první pohled najevo, kdo je jejich nositel.

Tradici šperků příslušnosti mají také různé sportovní a zájmové kluby, firmy dávají šperky svým zaměstnancům za věrné služby, k jejich významným jubileím nebo odchodům do důchodu.

Své vlastní šperky se znakem rodu mají také některé významné rodiny, prsteny mohou být s pečetí i bez ní…kouzlo takových šperků spočívá právě v tom, že jsou dělané na míru a přesně podle přání, mohou nést hodnotu úspěchů, generací i cti a to nejen svou cenou, ale především jako symbol.

Hodnota klubových, rodinných a akademických šperků je velká. Ukazujete hrdost na to, kam patříte, ukazuje příslušnost ke skupině, která je pro vás výjimečná.

Rodinná firma Cabrha ví, že cena není pouze v penězích. Nabízíme výrobu takových korporátních, klubových a rodinných šperků, které dostojí vaši nárokům a ukážou všem, na čem si zakládáte. S našimi šperky můžete formulovat své hodnoty, máte možnost založit tradici.