Aktuality od CABRHA diamonds - žijeme pro Vás, žijeme aktuálně

Víte, jaké zlato kupujete? Pozor na imitace a falzifikáty !!!

07.07.2014
Aktuality - úvodní foto_Víte co kupujete Pozor na falzifikáty.jpg

Od roku 2009 se dramaticky zvýšil počet padělaných zlatých slitků o hmotnosti 250g, 500g a 1000g, zejména pocházejících z Asie, daných na mezinárodní trhy s drahými kovy.

Jedinou odbornou, vůči slitku nejšetrnější a nedestruktivní metodou je rozpoznání obsahu ostatních materiálů ve zlatém slitku pomocí technologií, které vlastní firma IGM Laboratory s.r.o. a taktéž některé západní banky. Tyto nejmodernějších přístroje jsou schopny identifikovat kvalitu a odhalit případný padělek investičního zlata nebo jiného drahého kovu, aniž by došlo jakkoliv k poškození materiálu
 
Investor tak získá kontrolu nakupovaného zboží. Cena za analýzu gemologickou laboratoří je bezpochyby příznivá při srovnání nákupu i jen jednoho falešného slitku. 
 
Obvykle padělky obsahují wolframové jádro, jeden nebo několik wolframových prutů nebo byly slitky vyrobeny ze stříbra a následně pozlaceny.  Byly nalezeny i palladiové slitky s nahrazenými jádry.  Investor se vystavuje nemalému riziku investice do možných imitací zlatých slitků a připraví se tak o likvidní portfolio. Nejen rafinerie v Rakousku a Německu nalezly v poslední době takovéto padělky, ale také banky obchodující s investičním zlatem byly již v minulosti postiženy nákupem falzifikátů.
 
Identifikovat zda slitek obsahuje wolfram, aniž by byl slitek poškozen, je pomocí běžných cest nemožné nebo obtížné, jelikož spektrometr, který je schopen identifikovat jiné materiály ve zlatě měří pouze do hloubky 0,3 mm a tím tak nevylučuje možnost obsahu wolframu ve větší hloubce. Další způsoby jak zjistit falzifikát je jeho rozřezání, navrtání cihly nebo slitku na několika místech nebo odlití, avšak tato metoda je díky tavení slitku neboli finančního zlata destruktivní, zdlouhavá a dochází k znehodnocení značky, původu, zlata. Taktéž podle specifické váhy se nedá určit zda se jedná o ryzí zlato s případným obsahem wolframu, jelikož jeho specifická váha je přibližně stejná jako ryzí zlato. 
 
V jedné kilové cihle může být obsaženo až 2/3 wolframu, proto stojí investorovi nebo drobnému střadateli si tyto malé, či větší cihličky nechat odborně odzkoušet v těchto specializovaných firmách.
 

Pro bližší informace kontaktujte naši smluvní gemologickou laboratoř IGM Laboratory, s.r.o., +420 739 073 555, která se s Vámi dohodne na provedení zkoušky zlata nebo jiného drahého kovu nedestruktivní metodou, nebo Vám poradíme a zodpovíme Vaše případné dotazy. 

www-Aktuality_Víte jaké zlato kupujete_01.jpg
www-Investiční zlato 01.jpg
 
 
 
Zdroj: vlastní | KITCO | ABC Bullion | IGM Laboratory | AC24