Zlato, stříbro, platina, drahé kovy, to jsou komodity, do kterých se vyplatí investovat.

Zlato, stříbro, platina. To jsou jedny z komodit, do kterých lidé investují.

Drahé kovy jsou dlouhodobě prověřenou investicí, jak v současnosti, tak i do budoucna. Lze očekávat navýšení vkladů do alternativních investic, proto lidem nejde až tak o krátkodobé investice, jak o zvládnutí pokračující recese. V současné době je investování do drahých kovů jednou z variant jak uchovat svoje investice a zajistit majetek před znehodnocením.

Fakt, že tato situace může nastat, dokládá případ z Kypru, kde zdanění vkladů prolomilo důvěru v bankovní systém a naopak se potvrdilo, že majetek vložený do drahých kovů byl jedním z bezpečných investic běžných občanů.

Zlato bylo využíváno jako jistá forma peněz přinejmenším od roku 560 př. n. l. až do konce Brettonwoodského měnového systému v roce 1971. Bylo používáno k přechování hodnoty jak jednotlivci, tak státy během celé této éry (od začátku Brettonwoodského systému v roce 1945, pak bylo omezeno pouze na státy).

Drahé kovy splňují díky historicky podloženým dlouhodobým trendům podmínky dlouhodobé investice, která ochrání Váš majetek.

Od konce Bretton Woodského systému zlato zásadně ztratilo svoji roli jako forma platidla. Jeho využití bylo rozšířeno do industriálních odvětví a elektroniky. Je ale pořád považováno za nositele hodnoty, a to především v dobách krizí. Centrální banky si uchovávají stále velké zlaté rezervy.

 

Investujte s námi bezpečně !!!

Prodejní cena zlata a drahých kovů se stanovuje každý den dle aktuální ceny na světovém trhu. 

V případě zájmu nás kontaktujte na tel.: +420 725 396 607