Certifikáty od mezinárodních gemologických laboratoří - záruka kvality

Každý diamant prodávaný seriózním obchodníkem musí být vybaven certifikátem, který vystavují světově uznávané gemologické laboratoře. Certifikát vlastníkovi zaručuje kvalitu a pravost diamantu

 

Smluvní GEMOLOGICKÁ LABORATOŘ IGM Laboratory, s.r.o.

 

WWW-Služby CABRHA_IGM.jpg

 

 

Přehled MEZINÁRODNÍCH GEMOLOGICKÝCH LABORATOŘÍ 

 

HRD Institute of Gemmology (Hooge Raad voor Diamant) z Belgie

Je jednou z nejvíce ceněných gemologických laboratoří. Byla založena v roce 1973 a striktně se drží pravidel stanovených Diamond High Council.

HRD_600.png

 

Gemological Institute of America (GIA)  


Byl založen v roce 1931 a patří k absolutní špičce mezi gemologickými laboratořemi po celém světě. Dodržuje pravidla stanovena Diamond High Council v plném rozsahu.

GIA_600.png

 

IGI International Gemological Institute 


Založen v roce 1975 a je se svými 17ti pobočkami po celém světě celosvětově největší nezávislou gemologickou laboratoří pro testování a hodnocení drahokamů a šperků. 

IGI_600.png

 

Diamant Prüflabor GmbH (DPL)  


se sídlem v Idar-Oberstein je přední Německou gemologickou laboratoří dodržující ty nejpřísnější požadavky v hodnocení diamantů. Byla založena v roce 1975 a v roce 2002 byla akreditována DAkkS German Institute for Accreditation, Berlín, jako laboratoř, provádějící legitimní grading v oboru broušených a surových diamantů.

DPL_600.png

 

European Gemological Laboratory (EGL)


Přední laboratoř ve světě a první v Evropě, byla založena v roce 1974 v Antverpách v Belgii. Společnost založil Guy Margel, president E.G.L. International a světový expert v oblasti diamantů. E.G.L. International má své laboratoře po celém světě a obsluhuje tak největší trhy s diamanty.

EGL certifikáty jsou uznávány po celém světě pro jejich správnost a úplnost, vymezení průmyslových standardů při hodnocení a posuzování.

Společnost si udržuje celosvětovou přítomnost v hlavních centrech  obchodování s diamanty, spolupracuje s předními organizacemi včetně Světové federace burz diamantů, a provozuje rozsáhlý vzdělávací program jako součást svého odhodlání chránit zájem veřejnosti a zvýšit úroveň profesionality v oboru.

EGL_600.png

 

a případně další.