Stalo se v CABRHA diamonds

Zamilovat se do barvy kamene

11.04.2013
snapshot 2013-02-26 08-46-03.png

Zásnubní a snubní prsteny s barevnými kameny nabízejí široké spektrum barev duhy pro ty nevěsty, jež se odváží být odlišné.

Barevné drahokamy poskytují stylovou alternativu pro nastávající nevěsty, které by ocenily jedinečný zásnubní prsten. V současnosti neustále přibývá počet klientů, kteří žádají barevné drahokamy do zásnubních prstenů. Za populárním modrým safírem, smaragdem a rubínem, experti uvádějí širokou škálu barevných kamenů, které zahrnují takové barvy jako jsou  fancy žlutý nebo růžový safír, peridot, světle zelený beryl, citrín, ametyst či turmalín.

Současná studie The Wedding Report Tucsonského svatebního trhu uvádí, že 73 procent párů označilo design nebo styl jako faktor číslo jedna při koupi prstenů. Zároveň informuje o skutečnosti, že partnerské dvojice uzavírají sňatek oproti dřívější době později, kolem 27,5 až 29,75 lety.

Zákazník ve věku před dovršením třicítky je již s velkou pravděpodobností lépe ekonomicky zajištěn, vlastní více kousků šperků a je otevřen k rozšíření své sbírky barevných drahokamů. Znamená to, že dává přednost nejenom šperku s originální barvou kamene, ale také šperku zajímavému stylem, brusem kamene, využitím kovu nebo atypických sestav.

Je to trend, a to trend dlouhodobý. Jde o téměř novou generaci u svateb, o novou éru přidávání barev do šperků. Je to éra vzrušující jak pro zákazníky, tak pro klenotníky.

Zdroj: Magazín Rapaport, duben 2013